Par mumsPar tipogrāfijuVēstureGalerijaVakancesJaunumi Produkti PakalpojumiDizainera pakalpojumiPirmsdrukas sagatavošanaOfseta drukaPēcdrukas apstrādePiegāde Iekārtas Informācija klientiemTehniskās prasības failiemFTP serveris Pasūtījums ONLINE KontaktiPersonālsKā mūs atrast Mūsu partneri

Īpašais mākslas kalendārs Latvijas 100. jubilejas gadu vadīs ar Ilvitas Didrihsones gleznām

 

Īpašais mākslas kalendārs Latvijas 100. jubilejas gadu vadīs ar Ilvitas Didrihsones gleznām

Par neparastu dāvināt prieku un jau tradīciju kļuvis īpašais mākslas kalendārs, kas Latvijas 100. jubilejas gadu vadīs ar mākslinieces Ilvitas Didrihsones gleznām.

Kalendāra stāsts aizsākās sešus gadus atpakaļ un kopš tā laika ik gadu saved kopā kādu talntīgu Latvijas mākslinieku ar aizrautīgiem un meistarīgiem cilvēkiem un uzņēmumiem mākslas kalendāra projekta komandā.

Projekta mērķis jau sākotnēji ir bijis atbalstīt jaunos māksliniekus un, liekot lietā idejas ar mūsdienu tehnoloģiskām iespējām, radīt mākslinieciski vērtīgu un nevainojamas kvalitātes produktu. Un projekta komandai katru gadu ar savu veikumu izdodas aizkustināt kā pašas oriģinālās gleznas autoru, tā ikvienu kalendāra saņēmēju. Kalendāra dzīve šī iemesla dēļ turpinās arī pēc gada, kad tā lapas ne retipārtop par kvalitatīvām gleznu reprodukcijām un, ievietotas rāmī, iemājo pie sienas jaunā veidolā.
“Ar katru gadu arvien vairāk cilvēku uzzin, ka kalendāru nav iespējams nopirkt, jo nav iespējams naudā izmērīt dalībnieku ieguldīto enerģiju, prasmes un tam veltīto laiku. Toties kalendāru var saņemt dāvānā - dāvanā īpašiem cilvēkiem un pateikt paldies,”stāsta šīs idejas autore un kalendāra komandas vadītāja Diāna Novicka, piebilstot, “es ceru, ka mūsu stāsts iedvesmo daudzus un palīdz cilvēkiem kļūt labākiem, noticēt brīnumiem un novērtēt, cik patiesībā skaista ir dzīve.” 
2018. gada kalendārs ir veidots ar mākslinieces Ilvitas Didrihsones gleznām. Kalendāra projekta mākslinieciskais vadītājs Bruno Mellis raksturo savas izjūtas: “Ilvitas gleznas ir trauslas un maigas. Ieskaties un saproti, kāda ir sajūta, pārvietojoties ar mugursomu kristāla trauku veikalā. Viena neveikla kustība, pat nevērīgs skatiens vai spriedums var izjaukt pilnīgo lietu kārtību.” Viņš neslēpj, ka kalendāra maketēšanā dažbrīd šķitis bīstami pat pieskarties Ilvitas gleznu fotogrāfijām. “Tomēr man tas bija jādara. Atklāju, ka ne jau sapņus vai notikumus Ilvita glezno – tieši otrādi un likumsakarīgi – Ilvita glezno pati sevi!”
Atklāšanas pasākumā salona “Kate” mājīgajā gaisotnē savas ģimenes, tuvu draugu un daudzu aicinātu viesu vidū māksliniece Ilvita Didrihsone dalījās savā aizkustinājumā: “Uzaicinājums veidot 2018. gada kalendāru ar manām gleznām ir viens no neparastākajiem notikumiem šogad manā dzīvē un milzīgs pagodinājums. Projekta laikā esmu iepazinusi brīnišķīgus cilvēkus, kam no sirds rūp mākslinieks un viņa radītais. Es dziļi pateicos visai kalendāra komandai par ļoti gaumīgajiem papildinājumiem un specefektiem manos darbos! Mani darbi šobrīd izcelti jaunā veidolā, lai priecētu cilvēkus atkal no jauna.”
Kalendāra tapšana visai kalendāra komandai kopumā aizņēmusi gandrīz gadu un māksliniece neslēpj, ka īpaši kalendāra veidošanas darbu noslēguma fāzē varējusi justies kā Pelnrušķīte, gatavojoties ballei, jo visi visapkārt dara visu, lai viņa nokļūtu ballē. “Milzīgs paldies jums visiem par šo neaizmirstamo un sirds pilno darbu un, lai vairojas sirsnība un prieks katrā ģimenē, kas saņems šo īpašo mākslas kalendāru dāvanā!”, novēl māksliniece Ilvita Didrihsone.
Ilvitas Didrihsones gleznu izstāde un īpašā mākslas kalendāra apskate būs pieejama salonā “Kate” (Čiekurkalna 1. līnija 6, Rīgā) līdz 2018. gada sākumam. Savukārt, elektroniski mākslinieces daiļradi plašāk var skatīt mājaslapā www.ilvitadidrihsone.com

Atgādinām, ka šis unikālais kalendārs Latvijā kopš 2012. gada tiek veidots un izdots ar uzņēmumu “Veiters”, “Mellis grupa”, “Polap”, “Heidelberg” un“Vieta” kopīgu sadarbību un kalendāra mēnešu lapasšo gadu laikā priecējušas gleznas no Latvijas mākslinieču Kristīnes Luīzes Avotiņas, Zanes Lūses, Līgas Ķempes, Ilzes Rēvaldes, Alises Mediņas un nākamgad - Ilvitas Didrihsones daiļrades.

 

Īpašais mākslas kalendārs Latvijas 100. jubilejas gadu vadīs ar Ilvitas Didrihsones gleznām

Jūs interesē augstas kvalitātes poligrāfija?
Visos jautājumos griezieties pie tipogrāfijas menedžeriem.